karate

Zápis zo sústredenia Karate a Jiu Jitsu v Bratislave 30.apríl 2017

 V nedeľu 30. apríla sa v Bratislave konal jednodňový karate seminár. Dlho som sa naň tešil, konečne čas prehĺbiť svoje poznanie bojového umenia a zároveň stráviť deň so svojimi kamarátmi z dojo. Panovala dobrá atmosféra a už od začiatku sme s chalanmi rozmýšľali čo si na nás sensei pripraví. Začali sme jógovo ladenou rozcvičkou pod vedením senpaia Tomáša Sokola, z ktorej sme plynulo prešil do boja na zemi/ jiu-jitsu. Osvojil som si zopár užitočných detailov ( je to sranda ako jedno male posunutie ruky alebo presun ťažiska ovplyvní techniku) a dobre sme sa zabavili.
Následovala prestávka, osviežili sa a rozpravali sme sa, o tom ako sa komu darí čo je nové a samozrejme sme este preberali detaily technik ktore sme prebrali. Pokračovali sme tréningom zameraným na renzoku-waza ( cvičenie na rozvoj reflexov), to už bolo v stoji, myslím že všetci od tých najmladšîch a menej skusených až po tých najstaršich a najskúsenejších sme sa niečo naučili. Odbila jedna hodina a vrhli sme sa na obed. Objednali sme si pizzu, ktorá po 4 hodinách cvičenia veľmi rýchlo zmizla.
Zatiaľ čo sme trávili sme žartovali a smiali sa ale nezabudlo sa ani na „vážne“ témy spojené s cestou bojových umení o tom že treba byť vytrvalý, trpezlivý a hlavne pozorný voči svojmu okoliu. Seminár sme zakončili voľnejšie zameraným treningom, čo znamená, že bolo viac priestoru odskúšat a pocítiť, ako sme zvládli techniky prebraté na seminári plus ako sme na tom čo sa týka čistoty mysle. Veľa mi dal tento seminár. Objavil som zase quantum aspektov bojových umení, ktoré ešte nemám zvládnuté, našiel som novú motiváciu do cvičenia a zistil som čo a ako ešte implementovať do tréningom (či už tých kde trenujem alebo tých kde som trénovaný). Ak chcete aj vy prehlbiť svoj vzťah k bojovým umeniam a samým sebe určite sa vidíme na ďaľšiom seminári, ktorý sa bude konať v druhú nedeľu v júni 2017.
Fotky zo semináru
Michal Komora 2.kyu
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *