Kihon Waza I. – CBU Žilina

Loading Map....

Dátum/čas
Date(s) - 26/01/2018 - 28/01/2018
Celodenná

Miesta konania
Centrum Bojových Umení - Žilina

Kategórie


Seminár je zameraný najmä na prehĺbenie základov Karate v podobe Kihon Waza (Atemi Waza – Kopy a Údery; Uke Waza – Bloky a Odklonenia útokov), bez ktorých nie je možné dosiahnuť účinnosť v jednotlivých technikách.

Tréning Kihon zahŕňa – nácvik správnej dráhy pohybu spojeného so správny držaním tela, dýchaním a správnym napätím. Pozvládnutí základného pohybu sa pokračuje v štúdiu rôznych foriem Kime, tréningu na Makiware, vreci a tlapách. Nakoniec sa prostredníctvom rôznych foriem Kumite integruje do sebaobranného arzenálu bojovníka.

Kihon predstavuje základ nielen pre bojové Karate, ale jeho zmyslom je aj rozvoj psycho-energetickej zložky človeka prostredníctvom princípu celotelového pohybu, vedenia pozornosti, práce s Hara a harmonizácie tela a ducha tak, aby cvičiaci mohol získať prístup k silám, ukrytým vo vnútri jeho vlastného Bytia.

Tento seminár je určený tak pre začiatočníkov, ako aj pre pokročilých. Kihon je veda a jeho štúdium nemôže byť nikdy ukončené. Z tohto dôvodu je tento typ seminárov v ponuke každý rok. Je kľúčom k pokroku a pochopeniu a mal by byť navštevovaný stále znova nielen začiatočníkmi, ale najmä pokročilými.

Základná škola (Kihon) je na každom seminári vysvetľovaná vždy nanovo od začiatku a do detailov. Hlavným cieľom je priniesť cvičiacemu hlbšie pochopenie Kihon a jeho významu.

Priebeh:            

Piatok:            

16 – 17.30  hod      kobudo – Bojutsu (účasť dobrovoľná)
18 – 20.00  hod      spoločný tréning (úvod – účasť dobrovoľná)           

Sobota:           

10 – 11.00  hod      Qi Gong

11 – 13.00  hod      Kihon (tréning k téme seminára)

15 – 17.00  hod      Kihon (tréning k téme seminára)

17 – 19.00  hod      Kihon Ippon Kumite (nadstavba a štúdium)

20 – 23.00  hod     Mondo (prednáška k téme seminára)

Nedeľa:          

10 – 13.00  hod      Kihon (tréning k téme seminára)

 

Bookings

Na túto udalosť sú rezervácie ešte/už zatvorené.